Znamy laureatów konkursu Na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w naszym regionie.

 

Gratulacje i wyrazy uznania włodarzy województwa kujawsko-pomorskiego skierowane do uczestników 10 edycji konkursu Na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne. Tak w skrócie wyglądało uroczyste podsumowanie konkursu, w którym udział wzięło 5 gospodarstw ekologicznych z naszego regionu, ocenionych w kategorii „ekologia-środowisko” oraz „ekologiczne gospodarstwo towarowe”.

Tradycyjnie tegoroczna edycja konkursu realizowana była w 2 etapach: wojewódzkim i krajowy, który jest jeszcze przed nami. Etap wojewódzki powyższego konkursu w bieżącym roku koordynowany był przez Kujawsko- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, który dokonał lustracji oraz oceny poszczególnych gospodarstw. Zgodność produkcji rolnej z przepisami o rolnictwie ekologicznym, ład i porządek, zbilansowanie produkcji roślinnej i zwierzęcej, dbałość o elementy środowiska przyrodniczego, jak również asortyment oferowanych eko produktów i ich jakość, skala produkcji, skuteczność sprzedaży, to tylko niektóre z wielu zagadnień, które oceniła komisja konkursowa podczas wizyt w gospodarstwach ekologicznych naszego regionu w ramach powyższego konkursu.

W efekcie oceny gospodarstw, dokonanej przez komisję konkursową wybrano laureatów w poszczególnych kategoriach, którzy w dalszej kolejności będą reprezentować nasz region podczas etapu krajowego. Wśród zwycięzców znaleźli się: Kategoria „ekologia-środowisko” 1 miejsce Iwona i Józef Brzozowscy z Budziszewa gmina Jabłonowo Pomorskie Kategoria „ekologiczne gospodarstwo towarowe” 1 miejsce Angelika i Piotr Jareccy z Bydgoszczy, gmina Bydgoszcz Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a jednocześnie za promocję rolnictwa ekologicznego w naszym województwie. Instytucjom, które ufundowały nagrody składamy serdeczne podziękowanie za tak ogromne wsparcie inicjatywy, jaką był konkurs „Na najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”.

Podziękowania kierujemy do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Wiesława Czarneckiego Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Krajowego Ośrodka Wsparcia, Rolnictwa oraz Panu Markowi Witkowskiemu Radnemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Agnieszka Dobosz-Idzik- KPODR Minikowo zdjęcia: Marek Rząsa- KPODR Minikowo

Galeria:

{rokbox album=|rolnictwo| title=|konkurs| thumbsize=|150 113|}/images/ekologia/rolnictwo/2017konkurs/*{/rokbox}