Lato na wsi

Minikowo, 12 maja 2013

 

Podczas targów turystyczno-ogrodniczych „Lato na wsi” w niedzielę 12.05.2013 roku odbył się wernisaż fotografii przyrodniczej promujący unikatową przyrodę Doliny Noteci w ramach projektu „Utworzenie i promocja Ośrodka Edukacji Przyrodniczej i Rozwoju Zielonej Gospodarki oraz ścieżki dydaktycznej” dofinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego i realizowany przez dział Ekologii i Środowiska Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

 

W namiocie były prezentowane profesjonalne fotografie przyrodnicze oraz filmy autorstwa Adama Kopowskiego, informatyka i przyrodnika, pracownika KPODR w Minikowie. Ujęcia pochodziły z terenów, na których zostanie utworzona ścieżka dydaktyczna w Minikowie działająca przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Dolina Noteci”.

Podczas wernisażu wystawione zostały również prace plastyczne dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 w Ślesinie. Prace dotyczyły tematyki przyrodniczej, przedstawiały rośliny, zwierzęta oraz zagadnienia związane z ochronę środowiska np. sortowanie odpadów. Zostały wykonane różnymi technikami: akwarelami, kredkami, wydzieranką, wyklejanką. Ta część wystawy była realizowana z projektu TROP Natury (Twórczy Rozwój oraz Promocja Natury w województwie kujawsko pomorskim), który jest kampanią informacyjno-promocyjną obejmującą swoim zasięgiem obszar całego województwa, również dofinansowany przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego , a realizują go dział Ekologii i Środowiska oraz Przedsiębiorczości i Rozwoju Obszarów Wiejskich KPODR w Minikowie.

Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem gości odwiedzających targi, którzy byli również informowani przez obsługę stoiska o kolejnych działaniach planowanych do realizacji w ramach ww. projektów.

Galeria

{rokbox album=|ochrona| title=|forum| thumbsize=|150 113|}/images/ekologia/ochrona/lato2013/*{/rokbox}