Krajowe Dożynki Ekologiczne- WFOŚiGW w Toruniu

 

W ramach środków pozyskanych z WFOŚiGW w Toruniu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie organizuje Krajowe Dożynki Ekologiczne, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez Ośrodka.

Krajowe Dożynki Ekologiczne odbywają sie corocznie przy okazji jesiennego  Festynu Barwy lata-Dary Jesieni w Oddziale w Przysieku.

W przebieg Dożynek na stałę wpisała się dożynkowa Msza św. dla rolników oraz wystawa producentów żywności ekologicznej z całego kraju wszystko to dzięki wspólpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Żywości Ekoloicznej “Ekoland”.

W ramach dotacji WFOŚiGW w Toruniu organizowany jest punkt informacyjny rolnictwa ekologicznego obsługiwany przez specjalistów ds. rolnictwa ekologicznego naszego Ośrodka. Coroczną atrakcją Dożynek jest również konkurs wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego pn. “Z ekologią na ty”. W ramach konkursu każdy kto prawidłowo rozwiąże test wiedzy z rolnictwa ekologicznego  jest nagrodzony zestawem krzewów zakupionych w ramach śrdków WFOŚiGW w Toruniu.